Blog

Na stronie będziemy opisywać problemy, z którymi zgłaszają się do nas Klienci.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 884-974-767

1.) Sony Vaio nie chce się uruchomić

Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne. My opiszemy Państwu najbardziej prawdopodobne.
W pierwszej kolejności użytkownik laptopa powinien wyjąć i włożyć ponownie baterię, następnie sprawdzamy czy po podłączeniu zasilacza, laptop uruchamia się lub czy zapali się kontrolka ładowania baterii.

laptop sony vaio

Jeżeli po podłączeniu zasilacza na laptopie nie ma żadnej reakcji należy sprawdzić sam zasilacz oraz gniazdo zasilania w laptopie. Natomiast w przypadku gdy nasz sony vaio nie reaguje na podłączenie zasilacza, a po wciśnięciu przycisku power nic się nie dzieje, może to świadczyć o uszkodzonym włączniku lub płycie głównej, tutaj pomoże serwis laptopów. W przypadku gdy po naciśnięciu włącznika zapalą się kontrolki a laptop nie wyświetla obrazu sprawdź również pamięć RAM.

2.) Toshiba Satellite Pro A60 – problem z ładowaniem

Większość problemów związanych z ładowaniem baterii w laptopie wynika z uszkodzonego lub zużytego akumulatora. Warto zaopatrzyć się w sprawny akumulator. Jeżeli pomimo wymiany baterii laptop w dalszym ciągu nie ładuje jej prawidłowo sprawdź zasilacz oraz gniazdo zasilacza w laptopie.

zasilanie laptopa

Ostatnim elementem do sprawdzenia jest układ ładowania (przetwornica) na płycie głównej. Nie podejmuj się samodzielnej naprawy jeśli nie czujesz się w tym pewnie, skorzystaj z pomocy profesjonalistów, serwis laptopów może się okazać w tym przypadku bardzo pomocny.

3.) Asus x53sc – nie działają porty USB po czyszczeniu

Prawdopodobną przyczyną nie działających portów USB w laptopie ASUS x53sc jest odpięta taśma łącząca moduł gniazd USB z prawej strony z płytą główną.

pendrive do USB

Należy rozkręcić laptop ponownie i sprawdzić poprawność połączenia. Jeżeli upewnimy się, że taśma wpięta jest prawidłowo a porty USB nadal nie działają może to świadczyć o uszkodzeniu wspomnianej taśmy lub płyty głównej.

4.) Dell d610 – procesor zwolnił o 50%

Przyczyną spowolnienia pracy procesora może być uszkodzony lub za słaby zasilacz. Większość laptopów marki dell posiada w systemie bios funkcję sprawdzenia parametrów podłączonego zasilacza. Jeżeli w biosie zauważymy, że moc zasilacza jest zbyt mała lub widnieje informacja „unknow” – nierozpoznany, należy wymienić zasilacz.

zdjęcie procesora

Możliwą przyczyną takiego stanu może być również uszkodzone gniazdo zasilania lub układ detekcji zasilacza.
Inne przyczyny spowolnienia pracy procesora mogą być związane z problemami systemowymi np. błędne sterowniki lub zainfekowany system przez wirusy.